Klinika Chirurgii Pastycznej La Perla


 

Oferujemy pełen zakres usług Anti Aging, chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej i kosmetologii.

Jako jedyni w Polsce przeprowadzamy zabiegi najmocniejszym LIPOLASEREM 15W, którym bez ingerencji chirurgicznej usuwamy komórki tłuszczowe, a także aparatem BODY JET, czyli pierwszą na świecie liposukcją wodną. Stosujemy nieoperacyjną metodę powiększania piersi MACROLANE. Przeprowadzamy lipolizę, liftingi, korekcje powiek, nosa, uszu, liposukcję oraz plastykę piersi. Cięcie wykonujemy metodą radiową PELLEVE, dzięki czemu ryzyko blizn jest minimalne.

Klinika mieści się w centrum Warszawy, w nowoczesnym budynku z garażem, w zaciszu ul. Łowickiej. Oferujemy luksusową bazę noclegową z własnym hotelem, gwarantując dyskrecję. Do dyspozycji Klientów pozostaje anglojęzyczny personel, kierowca, kosmetyczka i fryzjer.

Klinika Chirurgii Plastycznej "La Parla"
ul. Łowicka 21b/1, 02-502 Warszawa
Tel. 022 856 55 35

BODY JET - NOWOŚĆ - LIPOSUKCJA WODNA W ZNIECZULENIU MIEJSCOWYM Z MOŻLIWOŚCIĄ WSZCZEPIENIA WŁASNEGO TŁUSZCZU W PIERSI, POŚLADKI, ŁYDKI, USTA I KOŚCI POLICZKOWE


Body -Jet to najnowocześniejsze urządzenie do liposukcji, które jest w swym działaniu delikatne i mało inwazyjne. Jest to tzw. liposukcja wodna, pozwalająca prowadzić zabieg z efektami lepszymi niż klasyczna liposukcja.


Body -Jet posiada innowacyjny system odsysania tkanki tłuszczowej za pomocą kaniul z wodnym strumieniem, którego ciśnienie można dopasować do rożnej struktury tkanki tłuszczowej . Pozwala to na wybiórcze usuwanie komórek tłuszczowych, chroniąc jednocześnie tkankę łączną, naczynia i nerwy. Precyzyjny i dokładny strumień wodny jest już stosowany w wielu dziedzinach chirurgicznych. Porównanie z technikami konwencjonalnymi wykazało technikę wodna jako lepszą, ponieważ czas zabiegu jest krótszy, utrata krwi zdecydowanie mniejsza a tkanki w lepszym stanie pozabiegowym.


Innowacją i niezaprzeczalnym atutem technologii Body- Jet jest uzyskiwanie w wyniku liposukcji nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, które można wykorzystać w procedurach modelowania ciała (powiększania piersi, pośladków, ust, wypełniania kości policzkowych oraz łydek) . Jest to najbardziej naturalny i bezpieczny wypełniacz. Zabiegi te również wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, podczas jednej procedury zabiegowej.


Podczas liposukcji wodnej, podawany jest kaniulą (pod ciśnieniem) specjalny roztwór, który uwalnia komórki tłuszczowe z tkanki łącznej oszczędzając jednocześnie bardziej włókniste struktury (nerwy i naczynia). Substancja ta jednocześnie znieczula operowany obszar oraz zwęża naczynia krwionośne minimalizując krwawienie. Tą samą kaniulą komórki tłuszczowe są odsysane. W wyniku miejscowego obkurczenia naczyń krwionośnych dzięki adrenalinie, usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zwykle 1 - 3 % krwi. Podczas zabiegu klasycznej liposukcji wykonywanej w znieczuleniu ogólnym ilość ta może dochodzić do 40 % w danej próbce. Polepszona hemostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również skutkuje zmniejszonymi wylewami krwawymi. Woda pod ciśnieniem łączy się z komórkami tłuszczu a następnie zasysana jest ponownie i wydalana na zewnętrz.
Modelowanie ciała:

Uzyskiwane w wyniku liposukcji nieuszkodzone komórki tłuszczowe, można wykorzystać w procedurach powiększania piersi i modelowania pośladków, rekonstrukcji piersi po zabiegach mastektomii, wypełniania zmarszczek. Jest to najbardziej naturalny i bezpieczny wypełniacz. Zabiegi te również wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, podczas jednej procedury zabiegowej, a przygotowany materiał podawany jest kaniulą, co eliminuje powstawanie liniowych blizn. Podczas jednego zabiegu podaje się maksymalnie 250 ml materiału do każdej piersi.

Strategia leczenia polega na podaniu cienką kaniulą przygotowanego materiału w pobliżu dobrze unaczynionych tkanek. Dzięki temu przeszczepiony tłuszcz może lepiej znieść okres hipoksji (obniżonej zawartości tlenu we krwi) i wytworzyć nowe krążenie. Następuje to w ciągu 36 godzin. W tym czasie część tkanki jest nieodwracalnie wchłaniana (maksymalnie do 20%). Wpływ na to ma między innymi miejsce, z którego pobierane są komórki tłuszczowe. Wielu specjalistów uważa, że ze względu na niewłóknisty charakter tkanki tłuszczowej oraz nieznaczne unaczynienie w tym obszarze optymalnym miejscem są zewnętrzne powierzchnie ud. Mniej unaczynione adipocyty mogą być zdolne do dłuższego przeżycia początkowego okresu obniżonej zawartości tlenu we krwi, bezpośrednio po dokonaniu przeszczepu. Po okresie początkowego obrzęku następuje stopniowe wchłanianie tłuszczu, które po upływie około 6 miesięcy stabilizuje się. Według badań jest to od 20 do 40 % objętości pozostałej po pierwszych 36 godzinach od zabiegu. Głównym czynnikiem wpływającym na tą wielkość może być znacząca zmiana masy ciała, np. w wyniku diety lub intensywnego wysiłku fizycznego. Po tym okresie efekt przeszczepu jest już stały. Procedurę można powtórzyć po 6 miesiącach od pierwszego zabiegu.
Cała procedura obejmująca liposukcję wybranego obszaru urządzeniem body-jet i zabieg modelowania autogenną tkanką tłuszczową trwa około 2 - 3 godzin.


Ceny zależne od obszaru od 4000zł

 

Transplantacja tłuszczu (LipoStructure®) – charakterystyka ogólna
17 lat temu znany nowojorski doktor - Sydney Coleman - opracował metodę LipoStructure®. Jest to rewolucyjna technika polegająca na używaniu tłuszczu jako naturalnego, „żywego” wypełniacza do modelowania ciała.

 

Na podstawie wielu lat praktyk dr Coleman z całym przekonaniem twierdzi, iż ludzkie ciało w pełni adoptuje przeszczepiony tłuszcz. Badania prowadzone przez niego dowodzą, iż zabieg LipoStructure® nie niesie za sobą żadnego niebezpieczeństwa gwarantując jednocześnie długotrwały efekt wypełnienia. Przeszczepiony tłuszcz ma również swoje walory estetyczne, np. zaimplantowany w okolice twarzy jest niezauważalny dla osób trzecich. W Polsce metoda LipoStructure® jest również stosowana, choć nie zawsze pod swoją oryginalną nazwą.

Transplantacja tłuszczu (LipoStructure®) – technika zabiegu
Z ciała człowieka pobiera się tłuszcz podczas liposukcji. Następnie odpowiednio się go oczyszcza i wstrzykuje we włókna innych tkanek – tworzą one swoistego rodzaju izolację dla przeszczepu. Ta specyficzna technika charakteryzuje się bardzo równomiernym rozłożeniem tłuszczu w tkankach, co powoduje konieczność odżywiania ogromnej powierzchni organizmu. Odpowiedzialne są za to naczynia włosowate tkanek. Powyżej opisana metoda gwarantuje „przyjęcie” się przeszczepu tłuszczu oraz jego całkowite zjednoczenie się z „nowym środowiskiem”.

Transplantacja tłuszczu (LipoStructure®) – zmiany w wyglądzie
Doktor Coleman odkrył, że poprzez umiejscawianie transplantowanego tłuszczu w różnych warstwach tkanek, może dokonywać zmian wyglądu:
- ust (można je uwydatnić, a nawet sprawić, że będą miały bardziej różowy kolor);
- pośladków (można je znacznie podnieść i ujędrnić);
- oczu (można zniwelować efekt opadającej powieki);
- dłoni (można zniwelować zmarszczki i obwisłą skórę);
- twarzy (można wypełnić zmarszczki).
Ponadto za pomocą powyżej opisywanej metody lekarze mogą kreować:
- kształtne, jędrne policzki;
- mocniejszą definicję żuchwy.
Tkanka tłuszczowa po przeszczepieniu metodą LipoStructure®, dzięki umieszczeniu jej w tkankach mięśni, przybiera postać otaczającej tkanki. Nie tworzy ona złogów tłuszczowych, czy cellulitu (przeszczepiony tłuszcz zachowuje się jak tkanka tłuszczowa, tylko jeśli zostanie przeszczepiony do tkanki tłuszczowej).


Podsumowując LipoStructure® gwarantuje przyjęcie się transplantowanego tłuszczu w tkankach ciała człowieka. W ten sposób można uzyskać efekt powiększenia danej partii ciała człowieka lub jej odmłodzenia w bardzo naturalny sposób.